Skręcenie kostki a możliwość zdjęcia szyny na chwilę

Witam. Wczoraj skrecilam sobie kostke. Mam zalozona szyne. Czy moge ostroznie ją zdjąć na chwile aby posmarowac kostke mascia i ewentualnie ją troszke umyc?

Małgorzata Panek

Zdejmowanie szyny jest nie zalecane, gdyż może Pani sobie urazić staw lub zaburzyć proces gojenia (w niewłaściwej pozycji) jeśli jest to konieczne, proszę zrobić to ostrożnie, a następnie niezwłocznie zamocować szynę dokładnie tak samo jak była uprzednio. Proszę stosować się do zaleceń lekarza ortopedy. Pozdrawiam