Skurcz całego ciała podczas ataki tężyczki

Witam. W sobotę było wesele, mój chłopak sobie nie żałował alkoholu, na poprawiny nie poszliśmy, bo strasznie źle się czuł. Wieczorem jechaliśmy 150km do domu. Na miejscu, kiedy nas wysadzali, Adrian strasznie źle się poczuł, dostał skurczu całego ciała. Na miejsce przyjechała karetka, powiedziano nam, że to tężyczka. Na pogotowiu spędził kilka godzin. Następnego dnia rano też miał atak, ale trochę słabszy. Minęły 3 dni, a on ciągle się źle czuje, ma duszności i zawroty głowy. Co robić?

Trudno przesądzić, czy to był atak tężyczki czy PADACZKI poalkoholowej plus zaburzenia elektrolitowe ; po dużej "imprezie z alkoholem i brakiem snu, amęczenie etc. To czynniki prowokujące wystąpienie ataku padaczkowego.
Nie znaczy wcale, ze ma padaczkę, tylko 1 atak sprowokowany okolicznościami
Pozdrawiam