Spadek libido a nieudany seks

Witam. Od jakiegoś dłuższego mam problem ze swoim niskim libido. Wszystko zaczęło się od nieudanego stosunku w którym z powodu stresu nie osiągnąłem odpowiednie wysokiego podniecenia. Teraz za każdym razem obawiam się, ze sytuacja się powtórzy i tak się niestety dzieje. Strasznie się stresuję , boję się wyśmiania , że coś nie wyjdzie - nie umiem nad tym zapanować. Mam wrażenie, że z tego powodu całkowicie tracę ochotę na jakiekolwiek zbliżenia, nie od czuwam już potrzeby masturbacji, boję się .

Dzień dobry.

Jak sam Pan napisał, stres i zdenerwowanie było i pozostaje najważniejszą przyczyną problemu. Rozwiązanie jest, można by rzec, banalnie proste - należałoby po prostu zachować spokój i przestać postrzegać stosunek seksualny jako rodzaj egzaminu.
Warto również rozważyć zasadność podejmowania stosunków seksualnych z przypadkowymi osobami (nie pisze Pan o tym co prawda wprost, ale z Pana postu można wyciągnąć takie wnioski) - bliskiej Panu osobie nie przyszłoby nawet do głowy, by się wyśmiewać z Pańskiego niedomagania, podczas, gdy jednorazowe "partnerki" mogą nie być już wobec Pana tak wyrozumiałe.
Niezależnie od powyższego, nie można również zapomnieć o antykoncepcji.

Pozdrawiam.

Witam, proszę udać się do seksuologa- psychoterapeuty i podjąć leczenie swojej nadwrażliwości i skłonności do panikowania. Myślę,że 2-3 miesiące psychoterapii zakończy problem. Alternatywą jest wizyta u lekarza i włączenie leków uspokajających. Wskazane też byłoby podejmowanie współżycia wyłącznie w relacji z zaufaną, kochającą partnerką i czasowe nastawienie na zaspokajanie jej poprzez inne pieszczoty bez konieczności odbywania stosunku seksualnego.Pozdrawiam