Spłycenie fizjologiczne lordozy szyjnej i obniżenie intensywności krążków międzykręgowych w wyniku badania

Spłycenie fizjologiczne lardozy szyjnej. Obnizenie intensywnosci krażków miedzykręgowych w obrazach T2 zależnych (dehydratacja) na poz. od Th6 do Th12. Na poziomach Th8/Th9, Th9/Th10, Th11/Th12 oraz L1/L2 uwidoczniono tylne, centralne uwypuklenia krażków m/k modeluj,ące worek oponowy na ww poziomach.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Zmiany opisywane w badaniu mają charakter zwyrodnieniowy oraz przeciążeniowy. Zabieg operacyjny w tej sytuacji najprawdopodobniej może okazać się koniecznością. Proponuję kontakt z neurochirurgiem.