Spondyloarthrosis cervicalis, discchopathia C5-C6

Przepraszam mogę dostać poradę. Fizjologiczna lordoza kręgosłupa szyjnego zachowana. Podchrzęstna sklerotyzacja blaszek granicznych trzonów kręgów. Obrysy trzonów kręgów zaostrzone. Lrążek międzykręgowy na poziomie C5-C6 zwężony. Mineralizacja kręgosłupa prawidowa. Wnioski Spondyloarthrosis cervicalis. Discchopathia C5-C6

Lek. Tomasz Budlewski

Wnioski to spondyloartropatia szyjna oraz dyskopatia c5-c6. Konieczna wizyta u ortopedy w celu ustalenia odpowiedniego postępowania.