Spondyloarthrosis cervicalis w wyniku badania kręgosłupa

Mogę poprosić o poradę. Fizjologiczna lordoza kręgosłupa szyjnego zachowana. Podchrzęstna sklerotyzacja blaszek granicznych trzonów kręgów. Obrysy tronów kręgów zaostrzone. Krążek międzykręgowy na poziomie C5-C6 zwężony. Mineralizacja kręgosłupa prawidłowa. Wnioski- Spondyloarthrosis cervicalis. Discopathia C5-C6

Aleksander Ropielewski

Spondyloartropatia oznacza występowanie zmian zwyrodnieniowych, w Pani wypadku w odcinku szyjnym kręgosłupa, które powodują ucisk na naczynia zaopatrujące rdzeń kręgowy co prowadzi do zmian niedokrwiennych. powodują one ograniczenie ruchów i zaburzenia unerwienia.