Sposoby na ból przy skalingu

Złości mnie jak czytam, że skaling jest bezbolesny, bo ja wytrzymać nie mogę i ostatnio dentystka usunęła mi tylko ze znieczulonych w tym celu 1 - 2 dolnych. Domyślam się, że nie można mi znieczulić całej buzi, a kamień na pewno jest też na innych zębach, więc nie wiem jak to przebrnąć... Pytanie: czy aktualnie są jakieś sposoby na ból przy skalingu i czy można usuwać kamień tak po kilka zębów na wizycie?

Ważne aby ustalić jaka jest przyczyna tak wrażliwych zębów, może Pani je ostatnio wybielała albo stosuje pasty wybielające. Można też przed wizytą przeprowadzić fluoryzację ,która na pewno pomoże wyeliminować w jakimś stopniu dolegliwości bólowe.Jeśli to nie pomoże to można tylko usuwać kamień w znieczuleniu po jednej ćwiartce na każdej wizycie.Pozdrawiam.