Sprawdzony sposób na podanie płynów dziecku

Witam. Mam 11-to miesięczną córeczkę, która od wczoraj ma średnio ostrą biegunkę, która powoli ustępuje ale problem tkwi w tym, że nie chce pić żadnych płynów. Ani z butelki ani karmiona łyżeczką. Robi bardzo mało siku. Jak długo czekać aby zgłosić się do szpitala? A może jakiś sprrawdzony sposób na podanie płynów?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Jeśli dziecko nie chce przyjmować płynów doustnie a zauważyła Pani zmniejszenie ilości oddawanego moczu, to zdecydowanie proszę niezwłocznie skonsultować się z lekarzem. Objawy mogą wskazywać na odwodnienie dziecka!