Spuchnięty bark i dyskopatia

U mojego taty wykryto dyskopatię. Od około 2 miesięcy ma spuchnięty bark. Towarzyszy temu ból. Prześwietlenia nic nie wykazują. Z czym to moze być związane?

Osobiście wątpię, aby jedno z drugim miało związek. Prawdopodobnie uszkodzony jest staw barkowy. Proponuję konsultację ortopedy - starczy zwykłe USG stawu na początek, ewentualnie rezonans.

Nie ma związku , prawdopodobnie zapalenie kaletki lub torbiel w stawie ramiennym. Wskazane badania obrazowe proponowane przez neurologa dr Rosochowicza