Stan zapalny dziąsła i próchnica u czterolatki

Witam mam pytanie moja córka 4 letnia ma problemy z ząbkami mlecznymi chodzi o jedynki ma zaawansowana próchnicę i dziś rano jej górna warga spuchła i cały czas ząb bolał pojechałam do specjalisty i powiedziano mi ze ma stan zapalny i ząb został nawiercony i tak pozostawiony zalecono przemywać szałwią i chłodne okłady robić a w razie gorączki udać się po antybiotyk.Pytanie czy ten ząb tak już zostanie odsłonięty?Czy nie grozi żadna infekcja?Proszę o podpowiedz boje się ze będzie coś nie tak

Dzień dobry.
Dziękuję za zaufanie i skierowanie pytania do mnie.
Z informacji które Pani podaje można podejrzewać stan zapalny
związany z mleczną jedynką. Zastosowanie leczenia otwartego, które
przeprowadzono u Pani córki jest jedną z metod leczenia pozwalającą
zachować zęba. W przypadku nawracających stanów zapalnych rekomenduję
ekstrakcje zęba.

Witam serdecznie,
Tak jak pisze wyżej dr Piotr Łukojć, czasami jeszcze stosuje się leczenie otwarte w mocno zniszczonych zębach mlecznych.
Jeśli dziecko współpracuje i nie ma przeszkód finansowych, to zalecane jest leczenie kanałowe tego zęba. W innym wypadku najlepiej jest tego zęba usunąć, a następnie zastosować utrzymywacze przestrzeni lub skorzystać z refundowanych protez, za pomocą których można odtworzyć zęby mleczne. Nie zalecane jest usunięcie zęba i pozostawienie luki samej sobie, ponieważ może to wpłynąć na nieprawidłowe ustawienie późniejszych zębów stałych.