Stopa końsko-szpotawa i spastyczność

Witam! Po operacji kręgosłupa poruszam się na wózku mam silną spastykie. W lutym miałam mocny atak i teraz mam skrzywioną stope, ortopeda zdiagnozował: stopa końsko-szpotawa, jest sztywna masaże nie pomagają. Co mam robić? Zaproponowano mi operacje-tylko problem z lekarzem. Mam 48 lat. Pozdrawiam

Spastyczności się nie operuje od razu. Jeżeli dojdzie do trwałych przykurczów to owszem ale to dopiero po wielu latach. U Pani to świeża sprawa i można ostrzykiwać mięśnie Botoxem. Jest to skuteczna metoda i znacznie ułatwiająca rehabilitację. Niestety nierefundowana. Zajmuję się takim leczeniem. Jeżeli będzie Pani zainteresowana to proszę o kontakt na maila.