Stosowanie Demelium a ekspozycja na słońce

Witam. Obecnie biorę tabletki damelium na problemy z cerą. W ulotce przeczytałam ze trzeba unikac bezposredniej ekspozycji na słońce. Stad moje pytanie. Czy musze sie smarowac kremami z wysokim filtrem? Czy w ogole i jaki czas po odstawieniu tabletek bede mogła sie opalać?zbliza sie urlop i nie chcialabym całego spedzic schowana w domu:-( Prosze o szybka odpowiedz. Pozdrawiam

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuję udać się do lekarza dermatologa, po badaniu będzie można określić odpowiednie postępowanie. Sądzę, że lepiej odstawić preparat.