Stosowanie leku Isoderm a opalanie

Witam, chciałabym się dowiedzieć o jedną rzecz, a konkretnie chodzi mi o lek Isoderm na trądzik. Biorę go od dwóch tygodni, mam brać go do wakacji i na wakacjach przerwa, ponieważ okres letni . I chciałabym się dowiedzieć czy podczas tej przerwy będę mogła się opalać? Pozdrawiam.

Isoderm to izotretynoina - lek uwrażliwiający skórę na słońce. Po odstawieniu leku ten efekt nadwrażliwości utrzyma się jeszcze ok 6-8 tygodni. Nie powinna się Pani opalać, a ponadto jeszcze stosować kremy z filtrem o wysokim numerze (50+). Na pocieszenie można stosować kremy z filtrem i barwnikiem, żeby trochę przyciemnić skórę. Opalanie raczej proszę odłożyć do przyszłego roku.