Stosowanie preparatów Wenlafax i Tiensal przy terapii depresji i nerwicy lękowej

Czy Wenlafax Tianesal, jest połączeniem prawidłowym. Wenlafax 75 biorę 3 rok,przy depresji i nerwicy lękowej.Większa dawka mnie trzęsła Tianesal dostałam 3 miesiące temu w celu zrównoważenia nastrojów, najpierw 2 od 3 tygodni 3 tabl. Mam wrażenie że jest gorzej , albo jestem całkiem ociężała, albo wpadam w histerie. teraz doczytałam, że oba lreki mają odwrotne działanie, Być może żle coś zrozumiałam, proszę o informacje, czy te lekarstwa są antagonistami, czy można je się razem stosować

Łączenie wenlafaksyny (Welafax) i tianeptyny (Tianesal) jest rzadko stosowaną praktyką i jak się wydaje - trudno ją uzasadnić danymi dotyczącymi wpływu tych leków na neuroprzekaźnictwo. Tianeptyna jest lekiem o słabym działaniu, a wenlafaksyna u Pani jest stosowana w suboptymalnej dawce. Biorąc pod uwagę objawy nietolerancji wenlafaksyny przy wyższych dawkach, prawdopodobnie warto by było rozważyć zamianę obu leków na jeden, o działaniu serotoninergicznym, ale o możliwie lepszej tolerancji niż w przypadku wyższych dawek wenlafaksyny.