Stosowanie Sumamedu a karmienie piersią dziecka

Witam mam 2 miesięczne dziecko, lekarz przepisał mi antybiotyk sumamed 500mg(ponieważ jestem uczulona na penicyline). Czy w czasie brania tego leku rzeczywiście mogę karmić dziecko piersią. Mam tylko podać dziecku probiotyk osłonowo raz na dobę ?(synek w tej chwili ma dość mocny katar)Proszę o odpowiedz .

Małgorzata Panek

Sumamed nie jest przeciwwskazany w ciąży i podczas karmienia.
Może go Pani stosować zgodnie ze wskazaniami lekarza.
Probiotyk należy dobrać odpowiedni dla wieku dziecka - na rynku są dostępne np. w formie saszetek do rozpuszczania. Pani również powinna przyjmować probiotyk.W razie jakichkolwiek objawów niepożądanych proszę zgłosić się do lekarza.
Pozdrawiam