Stosunek bez zabezpieczenia dodatkowego po opóźnionym przyjęciu tabletki antykoncepcyjnej

Doktorze Mam 20 lat i juz 2gi rok biore tabl antykoncep. W czw (9.10) pominełam tabletkę i przyjęłam ją powyżej 12 godzin. To w 2gi tydz brania tabl. Na ulotce napis., ze ochrona jest zachowana. w sob 11.10 doszło do stosunku bez zabezpieczenia. Wczoraj i dzis mialam brązowe upławy które moga wynikac z braku nawilżenia. Dzis ok godz 17 minie 72 godziny od stosunku i nie wiem, co robić, czy muszę wybrac sie do lekarza po tabletkę 72h po czy raczej nie mam powodów do obaw.Prosze o szybką odp

Witaminy w ciąży

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Prawdopodobnie, nie ma powodów do obaw. Proszę jednak nie wykonywać przerwy pomiędzy dwoma kolejnymi opakowaniami.