Stosunki przerywane a zakażenie dróg rodnych

Witam, od pół roku współżyję z moim chłopakiem, nie używamy prezerwatyw tylko seks przerywany w dni niepłodne. Odbyłam dwie wizyty u ginekologa, na pierwszej okazało się że mam bakterie i dostałam antybiotyk. Kilka dni temu miałam cytologię i lekarka powiedziała,że jeszcze nie jest tak jak powinno być, zbyt dużo białej wydzieliny. Otrzymałam antybiotyk Gynalgin, czy istnieje możliwość że bakterie przenosi mój partner? Nie ma on żadnych objawów, pozdrawiam
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Na tak zadane pytanie muszę odpowiedzieć iż oczywiście istnieje taka możliwość. Grzybicza infekcja pochwy może rozwijać się także w trakcie spadku odporności lub zmniejszeniu fizjologicznej flory bakteryjnej pochwy. Proponowałbym zastosować oprócz antybiotyku globulki dopochwowe zawierające fizjologiczne bakterie mlekowe np Lactovaginal