Strach przed reakcją pracodawcy po złożeniu pozwu do sądu pracy o fikcyjną likwidację stanowiska

witam, mam28 lat i trójkę dzieci w wieku przedszkolnym. Pracowałam w prywatnym przedszkolu gdzie również uczęszczały moje dzieci nagle dostałam (fikcyjne) wypowiedzenie umowy o prace ponieważ rzekomo jest likwidacja stanowiska .pracy. dzieci odeszły razem ze mną z przedszkola. złozyłam pozew do sądu pracy o fikcyjną likwidację stanowiska pracy. nie wiem co mam ze sobą zrobić boję sie reakcji pracodawcy gdy dostanie wezwanie. proszę o pomoc!!! nie mogę spać po nocach nie wiem jak sie utrzymamy co wogóle z moimi dziećmi.a wypowiedzenie dostałam ponieważ domagałam sie urlopu którego nie chcieli mi dać. czuję ze to moze sie odbić na moich dzieciach i moim zdrowiu psychicznym

Opisuje Pani bardzo skomplikowaną sytuację a użycie słowa fikcyjna wprowadza chyba trochę zamieszania w Pani rozumienie tej sytuacji. Czy fikcyjne wypowiedzenie oznacza, że Pani tak naprawdę nie straciła pracy? Czy fikcyjna likwidacja stanowiska oznacza, że ktoś inny będzie pracował na tym stanowisku bez umowy?

Porada psychologiczna mogłaby być w tej sytuacji wskazana by wyklarować to jak sytuacja wygląda obiektywnie ale docelowo najbardziej wskazana będzie konsultacja z prawnikiem, który najprawdopodobniej przygotuje Panią również psychicznie do konfrontacji z pracodawcą. Natomiast gdy sprawa odrobinę straci na tempie zalecam konsultację z psychologiem, żeby wspólnie z nim zaplanować Pani działania związane z poszukiwaniem pracy i radzeniem sobie z tą trudną sytuacją.

Witam,
rozumiem, że przez fikcyjną likwidację stanowiska rozumie Pani sytuację, gdy pracodawca powołując się na przepisy wręczył Pani wypowiedzenie bez wypłacenia np. odprawy za utratę pracy leżącą po stronie pracodawcy. Niewątpliwie jest to sytuacja stresująca. Dobrym rozwiązanie byłaby konsultacja z radcą prawnym, który mógłby przygotować Panią na spotkanie z pracodawcą w sądzie. Może się Pani również skonsultować z psychologiem by pomógł Pani poradzić sobie ze stresem związanym z zaisntniałą sprawą.
Pozdrawiam.