Koszmary senne a nerwica

Witam serdecznie. Od pewnego czasu(urodzenia dziecka)nękają mnie koszmary senne które w ciągu dnia budzą we mnie lęki. Udałam się z tym do psychologa ale nie za bardzo mi to pomogło więc udałam się prywatnie do psychiatry, który stwierdził ze to początek nerwicy i odesłał do psychologa. Jakoś sama sobie pomogłam ale chciałam zapytać czy będąc na badaniach okresowych muszę wspominać o tych wizytach czy mogę je zachować dla siebie? Pracuje jako laborant

Witam Panią,
Jest Pani zobowiązana udzielać prawdziwych informacji lekarzowi medycyny pracy, Jego zadaniem jest stwierdzenie, czy Pani stan pozwala na wykonywanie obowiązków zawodowych na danym stanowisku.
Czasami (choć nie sądzę żeby dotyczyło to zab. nerwicowych), lek. medycyny pracy może prosić o zaświadczenie od lekarza psychiatry, że on nie stwierdza przeciwwskazań, i na tej podstawie jest wystawiane zaświadczenie, które trafia do pracodawcy. Oczywiście nie ma na nim żadnych rozpoznań. Wszystkie informacje udzielane lekarzowi są objęte tajemnicą zawodową.

Jeśli chodzi o leczenie zaburzeń nerwicowych, proszę się zgłosić do psychoterapeuty.

Pozdrawiam serdecznie,
Małgorzata Bukowska
http://www.psychologlublin24.pl/

Witam Panią
Korzystanie z porad psychiatry jest Pani osobistą sprawą i nie musi mówić tego Pani podczas badań okresowych. Nie ma Pani z tego co rozumiem żadnej diagnozy która uniemożliwiałby Pani wykonywanie pracy. Polecałabym korzystanie z regularnej psychoterapii aby przyjrzeć się co jest źródłem koszmarów i czemu pojawiły się one po urodzeniu dziecka.
Anna Suligowska