Strach przed zwierzętami i wystąpieniami publicznymi u 4,5-letniego dziecka

Moja 4,5-letnia córeczka bardzo boi się zwierząt choć nie spotkało ją nic złego. Odczuwa też duży lęk podczas przedstawień ( w teatrze lub na teatrzykach w przedszkolu). Reaguje wówczas płaczem. Z relacji nauczycielek z przedszkola wynika, że jest jedynym dzieckiem z takim zachowaniem. Czy mam się martwić? Czy wybrać się z nią na wizytę u psychologa? Dziękuję za odpowiedź. Magda

Dobrym rozwiązaniem bywa tzw. bajkoterapia od tego proponuję rozpocząć pracę z problemami dziecka. Metoda jest nieinwazyjna i bezpieczna, uczy dziecko poprzez identyfikację z bohaterem radzenia sobie z trudnymi sytuacjami, dla dziecka jest również bezcenny doświadczeniem bliskości rodzica. Oferta jest książeczek jest bogata. Proponuję czytać przed zaśnięciem.

Witam. Jak najbardziej wizyta jest wskazana. Polecałabym również paychoterapię dla córki, a nie wizyty u psychologa.
Magdalena Brabec