Strzelanie palcami i szyją

Witam! Mam 23 lata i od ok. 15 lat "strzelam" palcami i szyją. Zdarza się to bardzo często, czasem nawet do kilkunastu razy dziennie. Jeśli tego nie zrobię, czuję się cały zesztywniały, zwłaszcza szyja. Zauważyłem, że od jakiś 3 lat strzelanie samą szyja mi nie wystarcza i dołożyłem do tego "strzelanie" kręgami w odcinku piersiowym kręgosłupa. Wygląda to mniej więcej tak: chwytam oburącz głowę i trzymając ją w jednym miejscu staram się ruszać kręgami z tego odcinka kręgosłupa. Czy to zdrowe?

Aleksander Ropielewski

Taka mobilizacja stawów jest potrzebna. Nie ma dowodów naukowych mówiących o niekorzystnym wpływie takiego postępowania, zwłaszcza w sytuacji, gdy przynosi ono Panu ulgę.