Stwardniała skóra na penisie

Witam. Mam problem ostatnio zauważyłem , że zrobił mi się osad(tak jakby warstwa na penisie, to znaczy skóra mi stwardniała i widzę że to schodzi powoli, uważam że to jest spowodowane nie dokładnym spłukaniem płynu do kąpieli, skóra robi sie bardzo twarda na napletku i na główce kiedy jest sucha. Jak najszybciej ściągnąć ten "osad" bo zauważyłem że schodzi to stopniowo tak jakby skóra schodziła.Nie odczuwam z tego powodu bólu poza dziwnym uczyciem twardej skóry.
MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Być może jest to wynik infekcji grzybiczej. Podejrzewam, że najlepszym wyjściem w tej sytuacji będzie udać się do dermatologa-wenerologa w celu obejrzenia zmian oraz ustalenia rozpoznania. Po ustaleniu przyczyny problemu będzie można wdrożyć odpowiednie leczenie (np. antybiotyk, lek przeciwgrzybiczy). Niestety w tej chwili trudno powiedzieć coś więcej.