Sucha pochwa uniemożliwiająca stosunek

Moja pochwa podczas pieszczot jest sucha co często uniemożliwia strosunek. Na pewno nie jest to problem stresu ani partnera. Z czym może być to związane? Mam też problemy z okresem czy może być to związane z układem hormonalnym? Jakie są sposoby by pochwa była bardziej wilgotna?

Być może łatwiej będzie osiągalna seksuolog psycholog, do której też zachęcalbym, aby skorzystać z konsultacji.
Do czasu rozwiązania problemu ulgę przynosi stosowanie lubrykantów z apteki, np. K-Y żel.
Pozdrawiam. JW, Poznań.