Suchość w gardle a podwyższony poziom TSH

Męczy mnie suchość w gardle od kilku m-cy. Dużo piję, ale to nic nie daje. Po wypiciu szklanki wody, nadal odczuwam suchość. To zwiększa chęci do jedzenia, bo myślę, że jeśli coś zjem, to suchość ustąpi. W tym czasie piję więcej słodkich napojów (typu Kubuś, Dr Witt) - działają nieco lepiej, niż woda. Miesiąc temu miałam robione badania - wszystko wyszło ok. Mam podwyższony poziom TSH -- zażywam Euthyrox N25. I leki psychotrop.: 0,5 mg Rispoleptu, 0,25 mg Afobamu, 37,5 mg Velafaxu, 5 mg Polsenu.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisana suchość w gardle najpewniej jest działaniem niepożądanym zażywanych leków. Proszę zatem porozmawiać z lekarzem prowadzącym o możliwości zmian w farmakoterapii.