Swędzenie w cewce moczowej

Mam bardzo poważny problem, a raczej problemy. Z tego co wiem mam głupi przypadek i dotyczy tego, że uciekło mi jedno jądro z moszny i jak dotąd mam tylko jedno na miejscu. Sprawia mi to straszny problem, bo wstydzę się o tym mówić i chce żeby nikt się o tym nie dowiedział. Gdy miałem ok. 9 lat razem z rodzicami poszedłem do szpitala i i wtedy straciłem zaufanie do lekarzy. Przechodziłem operacje i mieli wstawić je na miejsce, lecz nic z tego nie wyszło i do teraz nie znam dokładnej prawdy na ten temat. Nie wiem co mam dalej robić. Czy jeszcze jest szansa na to żeby było wszytko w porządku? Czy ten zabieg zależy od wieku? Aktualnie mam 16 lat. Drugi problem to taki, że mam problem z zsuwaniem napletka. Gdy jest normalny da się zsunąć aż do tego rowku, lecz z niewielkim bólem i końcówka żołędzi przy tym właśnie rowku jest jak by sina. Gdy chce zsunąć znowu z powrotem napletek jest problem, bo podwija się i nie chce zasłonić całego grzyba. W tym momencie musze naciągać skórę i sprawia to również ból oczywiście jak jest suchy. Podczas zwodu mam większy problem zsunąć do rowku i raczej mogę powiedzieć, że jest to nie wykonalne, ponieważ strasznie boli. Z tego co wiem to jest tak zwana "stulejka". Następnym problemem jest to, że po dotknięciu nienawilżonej, suchej żołędzi odczuwam ból, a podczas kąpieli nie boli. Czy jest to normalne? Ostatni problem jaki zauważyłem to swędzenie, które mam już od dawna. Z tego powodu często się drapie. Swędzenie występuje przeważnie w miejscu rowka i na worku mosznowym. Wiem, że w moim przypadku bez jakiegokolwiek zabiegu się nie obejdzie. Proszę o szybką odpowiedź i z góry dziękuje.
16 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Problem przemieszczenia jądra wymaga badania fizykalnego i ewentualnych badań dodatkowych. Wstąpienie jądra do kanału pachwinowego może wiązać się z obniżeniem płodności. Operacje w tego typu sytuacjach są wskazane w wieku wczesnego dzieciństwa, jednakże warto się tym zainteresować jak najszybciej.

Problem z odprowadzaniem napletka z żołędzia także wymaga konsultacji, być może ma związek ze stulejką. Wskazana jest ocena urologiczna.

Nadwrażliwość suchego żołędzia jest niemal fizjologiczna, jest po nawilżeniu problem z znika to nie ma powodów do niepokoju.

Świąd w okolicach płciowych może wiązać się z infekcją drożdżakową, tutaj także konieczna jest ocena lekarska.

W opisanej sytuacji wskazana jest jak najszybsza konsultacja z chirurgiem dziecięcym w celu dokładnego zbadania, ustalenia przyczyny i zaplanowania ewentualnego leczenia. Nie ma powodów do wstydu czy skrępowania są to dosyć częste problemy wśród chłopców.