Swędzenie w okolicach podbrzusza po operacji przepukliny pachwinowej

Jestem już trzy tygodnie po operacji przepukliny pachwinowej i odczuwam uporczywe swędzenie głównie w okolicach podbrzusza. Rana się zrosła, a szwy są wyjęte. Czy to może być coś niepokojącego i należy udać się do lekarza?
ponad rok temu

To jakieś objawy całkiem niezależne od przebytego zabiegu plastyki przepukliny. Jeśli skóra jest niezmieniona to proszę poczekać być może objawy w przeciągu najbliższych dni miną (można zastosować leki przeciwalergiczne dostępne bez recepty oraz w dużych dawkach wapno najlepiej musujące z witaminą C). Jeśli nie trzeba by z tym problemem udać się do dermatologa.