Szanse na normalne życie u nosicielki HBV

Witam.Jestem nosicielka HBV, mamą 2 letniego synka.Nie kwalifikuje się do leczenia.O zakazeniu dowiedziałam się będąc w ciąży.Od 3 lat nie palę, nie piję alkoholu,nie łykam żadnych leków,jestem szczupła i aktywna,jem zdrowo ,regularnie się kontroluje i jestem pod opieką lekarza oprócz tego na własną rękę co jakiś czas ponadprogramowo robię panel watrobowy.Ostatnie badania z września - wszystko ok.Usg wątroby z czerwca - wszystko ok.Czy pomimo mam szanse przeżyć normalne"zdrowe" długie życie?

Lek. Tomasz Budlewski

Sądzę że tak, konieczna jest kontrola. Proponuję pozostać pod stałą opieką lekarza chorób zakaźnych.