Nosicielstwo WZW typu B a ryzyko rozwoju marskości wątroby

Witam.Jestem nosicielka wzwb.nie wiem jak długo.Mam rocznego synka.W grudniu wykonywalam rozszerzony panel watrobowy i ogólna morfologie.Wyniki bardzo ładne.Pól roku temu hbv DNA UI <200 nie kwalifikuje sie do leczenia.nie palę nie pije alkoholu staram sie jesc zdrowo jestem aktywna fizycznie.Nie jadam smazonego oraz tłustych potraw. przyjmuje ostropest oraz herbate z czystka.Czy jest szansa ze nie rozwinie sie u mnie marskosc lub rak i będę mogła nacieszyć sie synkiem?czy wzwb to zawsze wyrok?

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Zdecydowanie tak, do rozwoju raka lub marskości dochodzi tylko w niewielkim odsetku przypadków. Niezwykle ważna jest jednak stała opieka lekarza specjalisty chorób zakaźnych. pozdrawiam