Tampon podczas badania USG jamy brzusznej

Witam, podczas badania usg miałam tampon, czy może on mieć wpływ na wynik badania. Lekarz zaobserwował , że w prawym podbrzusz znajduje się ognisko płynowe 46 mm i zalecił konsultacje ginekologiczna. Czy mógł to być tampon?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Jest to możliwe, choć raczej lekarz uwidoczniłby by ciało obce w pochwie.