Tata przy porodzie

Witam, jestem w 10 tygodniu ciąży. Mój narzeczony zapytał mnie niedawno, czy mógłby być przy porodzie. Prawdę mówiąc, sama o tym myślałam, ale nic nie mówiłam. Oczywiście zgodziłam się. Słyszałam, że osoba towarzysząca przy porodzie musi mieć aktualne zdjęcie rentgenowskie płuc. Czy jeszcze jakieś badanie będzie potrzebne? Czy i jaki będzie koszt wszystkich badań? Czy można je zrobić na kasę chorych? Następną wizytę mam dopiero 1 kwietnia, a chciałabym wiedzieć już teraz. Pozdrawiam

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

To bardzo dobrze, że Pani narzeczony wyszedł z tą inicjatywą. Często mężczyźni wyrażają opór przeciw uczestniczeniu w tym jakże ważnym dla rodziny wydarzeniu (nie należy ich jednak wtedy nakłaniać do tego wbrew woli, ponieważ może to mieć katastrofalne skutki!). W większości szpitali nie jest wymagane, aby ojciec dziecka legitymował się wynikami badań, chcąc być obecnym przy porodzie. Powinna Pani dowiedzieć się o szczegóły w szpitalu, w którym zamierza Pani rodzić.

Pozdrawiam serdecznie!