Test wyszedł negatywny i do tego spóźnia mi się okres - co teraz mam zrobić?

Witam,
bardzo bym chciała mieć już dziecko, staramy się z mężem od paru tygodni, myślałam, że jestem w ciąży, miałam nudności i w ogóle objawy ciąży. Dzisiaj zrobiłam test, wyszedł negatywny i do tego spóźnia mi się okres, co teraz mam zrobić?
Pomóżcie, iść do lekarza?

Witam serdecznie!
Kilkutygodniowe starania o poczęcie maluszka to stosunkowo niedługi czas. Jeżeli są Państwo zdrowi, na pewno niedługo się uda. Najważniejsze jest w tym momencie Pani podejście. Z krótkiego Pani zapytania bije wielka chęć bycia w ciąży. To może powodować opóźnienie miesiączki, jak i występowanie objawów wczesnej ciąży. Najprawdopodobniej są to objawy psychosomatyczne, często występujące u Pań pragnących dziecka.
Kwestia wykonania testu też jest istotna. Zakładam, że wykonała go Pani w dniu spodziewanej miesiączki bądź przynajmniej 14 dni od ostatniego stosunku. Tylko wtedy wynik można uznać za wiarygodny.
Pozdrawiam