Tętniak aorty brzusznej oraz tętniak aorty biodrowej

Dzień dobry . Mam pytanie do chirurga naczyniowego . Podczas badania przepływu w tętnicach nóg i aorty brzusznej ,a następnie tomografii komputerowej stwierdzono u mnie tętniak aorty brzusznej o średnicy 31 mm oraz tętniak aorty biodrowej prawej o średnicy 26mm . Z internetu dowiedziałem się ,że tętniaków aorty brzusznej do średnicy 55mm nie operuje się.Czy wymiar 55mm dotyczy też aorty biodrowej , która jest przecież węższa . Bardzo proszę o odpowiedź na moje pytanie.

Lek. Tomasz Budlewski

Oczywiście co do tętniaków tętnicy biodrowej są inne normy. Proszę koniecznie udać się od lekarza chirurga naczyniowego jak najszybciej. Po badaniu będzie można określić odpowiednie postępowanie.