Tomografia komputerowa kręgosłupa 32-latki
Co oznacza następujący opis TK L-S:Na poziomie L4/L5 uwypuklenie krążka m/k ku tyłowi do ok.5mm z umiarkowanym modelowaniem worka oponowego.Na poziomie L5/S1 przepuklina tylna krążka m/k z obwodowym zwapnieniem przylega pośrodkowo do worka oponowego i korzeni S1 bez ich ucisku bez jego modelowania i do obu korzeni S1 bez wymiar a-p przepukliny do ok.6mm.Jak mam dalej postępować?Z góry dziękuję za odpowiedz.

KOBIETA, 32 LAT ponad rok temu
Trening na zdrowy kręgosłup
Coraz więcej osób zmaga się z wadami postawy. Wszystko przez siedzący tryb życia. Jeździmy samochodem, potem pracujemy przed komputerem, a nasze plecy cierpią. Sprawdź, jakie ćwiczenia wzmocnią kręgosłup.
Dr n. med. Wojciech Kawiorski
Szanowna Pani,
Podała mi Pani opis badania - natomiast żeby Pani pomóc muszę mieć informację o Pani dolegliwościach
Z poważaniem, Wojciech Kawiorski
Witam,
Proponuję udać się do fizjoterapeuty w Pani mieście wraz z wynikami z TK. Po wywiadzie i badaniu będzie można ustalić dalsze postępowanie w oparciu o Pani dolegliwości bólowe i charakter pracy. Natomiast jeżeli towarzyszy temu ostry ból, który łatwo nie ustępuje proponuję udać się do lekarz, aby w okresie ostrym zastosował farmakoterapię.