Torbiel pajęczynówki w dolnej części czaszki
Witam, od 6 lat wiem ze mam torbiel pajęczynówki w dolnej czesci czaszki po stronie prawej. Bardzo czesto boli mnie głowa ale na ostatniej wizycie u lekarza powiedział ze jestem za stara na operacje (20lat). Na ostatnim badaniu w 2011r torbiel miala wymiary 4,3cm x 4,5cm. Wczoraj odebrałam wyniki kolejnego rezonansu i się przeraziłam troche. Torbiel ma wymiary 4cm x 9cm. Powinnam sie martwic jakims zabiegiem, operacja?

KOBIETA, 21 LAT ponad rok temu
Możliwości leczenia dzieci autystycznych
Autyzm to dziecięce zaburzenie rozwojowe. Częściej występuje u chłopców niż u dziewczynek. Sprawdź, co jeszcze warto wiedzieć na temat autyzmu. Obejrzyj film i dowiedz się, jakie są możliwości leczenia dzieci autystycznych.
Dzień dobry,
Proponuję konsultację u innego neurochirurga, który zakwalifikuje Panią do zabiegu. Z uwagi na rozmiary torbieli mogą pojawić się objawy uciskowe (ich wynikiem może być np. ból głowy, który występuje u Pani).
Pozdrawiam serdecznie.
Marek Derkacz