Torbiel pod koroną zębową

Witam, mam ogromny problem, mam na górnych zębach 1 i 2 koronki, ostatnio jedna mi sie ruszała i wypadła, na RTG wyszło ze mam torbiel, wg pani doktor należy jedynkę usunąć i założyć mostek... niby nic innego nie da sie zrobić gdyż korzeń jest za mały? nie wiem czy dobrze zrozumiałam ,mówiła cos ze leczenie kanałowe było nie do końca dobrze zrobione, korzen jest za mały i nie da sie uratować zęba... czy jest to możliwe? Proszę o radę! Dziękuję z góry!!!

Witam serdecznie,
Czasami niestety tak jest, że jeśli ząb jest zniszczony i stan korzenia nie pozwala nam na wykonanie nowej korony, to ząb musi być usunięty. Nie da się tego ocenić bez zdjęcia i badania klinicznego - ale jeśli lekarz tak powiedział, to najprawdopodobniej tak jest.
Warto pamiętać, żeby leczenie kanałowe odbywało się w koferdamie, pod mikroskopem, przez wykwalifikowanego endodontę. Dzięki temu uniknie się podobnych niespodzianek w przyszłości.
Jeśli chodzi o odbudowę zęba w miejscu po usuniętym zębie, to faktycznie można to zrobić za pomocą mostu, ale można też pomyśleć o wstawieniu implantu.