Trądzik na plecach a odpowiednie działania

Witam. Od około 13 roku życia mam problemy z trądzikiem. Obecnie mam 19 lat, a problem pozostaje nadal. Najgorzej jest na plecach i na ramionach, a krosty przeniosły się nawet na brzuch i klatkę piersiową. Wszędzie mam mnóstwo wągrów, małych czarnych kropeczek i dużą ilość normalnych krust. Myślę że problem jest dosyć poważny, bo brat chodził do dermatologa z tym samym problemem, dostał antybiotyk na miesiąc, a efektów nie było żadnych. Proszę o pomoc! Pozdrawiam.

Proponuję udać się do dermatologa, który oceni zmiany i zaleci odpowiednie preparaty do stosowania na skórę i leki doustne. Proszę pamiętać, że leczenia trądziku jest długotrwałe, jest to choroba przewlekła, z okresami zaostrzeń. Proszę się nie zniechęcać, miesiąc terapii to zdecydowanie za krótko, aby ocenić jej skuteczność. W gabinecie medycy estetycznej polecam serię peelingów karbonowych, możne je wykonać na dowolny obszar ciała.

Witam proszę zacząć wizytę od konsultacji u lekarza medycyny estetycznej , bądź dermatologa. Skóra zostanie dokładnie obejrzana i zbadana, zostaną dobrane jak najodpowiedniejsze metody leczenia. Najskuteczniejszą metodą na blizny i trądzik jest zastosowanie peelingów medycznych w połączeniu z lekami do stosowania na skórę odpowiednio dobranymi do stanu skóry.
Można wykonać badania helicobacter pylori, badania na posiew bakteriologiczny oraz odwiedzić dobrego dermatologa, który dobierze terapię lekową doustną oraz preparaty do smarowania na skórę.