Ubytek w przegrodzie międzyprzedsionkowej

witam serdecznie. urodziłam córeczkę w 29 tygodniu ciąży i lekarz stwierdził że mała ma jakies szmery na sercu. teraz ma 4 miesiace i byliśmy na echo serca. waga dziecka podczas badania wynosiła 4,2 kg. o to wyniki: Wzajemne położenie i wielkośc jam serca prawidłowa. Grubość i kurczliwość mięśnia serca lewej komory w normie 37%FS. Struna rzekoma w jamie lewej komory. Zastawka dwudzielna o morfologii i ruchu prawidłowym z przepływem o prędkości 1,06m/s. Pień płucny szerokości 10,0mm z nieco przyspieczonym przepływem o prędkości 1,34m/s.Zastawka trójdzielna z przepływem o prędkości 0,7m/s z falą zwrotną IT+++. W środkowej części przegrody międzyprzedsiątkowej widoczny ubytek echa szer. 5,6mm z przepływem 1-p. Zastawka aortalna trójpłatkowa z przepływem o prędkości 1,25m/s. Widoczne początkowe odcinki LCA I RCA. Łuk aorty szerokość 8,7mm z przepływem o prędkości 1,0m/s. Separacja osierdzia w normie. Od strony łuku aorty widoczny śladowo przetrwały przewód tętniczy Wnioski ASD II / PDA PROSZĘ O ODPOWIEDŹ BO ZASTANAWIAM SIE CZY TO COŚ POWAŻNEGO. WIZYTĘ U KARDIOLOGA MAM ZA MIESIĄC. DZIĘKUJĘ ZA POMOC
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Dziękujemy za zadanie pytania.
Twoje pytanie dotyczy prośby interpretacji wyników badań i niestety nie możemy na nie odpowiedzieć. Skonsultuj swoje wyniki badań ze swoim lekarzem prowadzącym, który znając Cię i mając historię Twojej choroby, będzie mógł właściwie ocenić Twój stan zdrowia.
Zachęcamy do zadawania innych pytań, na które z przyjemnością odpowiemy.
Z wyrazami szacunku,
Zespół redakcyjny abcZdrowie.pl