Uczucie sparaliżowania w nocy

Całkowicie sparaliżowany ruszając tylko oczami nie mogę nic powiedzieć rozpoznać miejsca gdzie jestem okropnie bije mi podwójne serce boję się że łzy w oku stoją ale nie wiem wtedy nic mam nogi od kolan do stóp jakby w betonie tak samo ręce od łokci do palców głową też jakby zabetowana czuje jak nawet usta grubna i robią się z kamienia nie rozpoznaje nawet męża i leżę tak nie wiem ile czasem krótka chwilę czasem cała noc żeby odzyskać świadomość gdzie jestem wtedy mija wszystko i wraca pamięć

Witam Panią. Diagnozowanie tego co Pani opisała na odległość niesie ryzyko mało precyzyjnej diagnozy a nawet nietrafnej. Mogę z dużym prawdopodobieństwem napisać, że opisane przez Panią objawy należą do któregoś z zaburzeń lękowych. Jednym z przykładów jest zespół stresu pourazowego. Występuje on po doświadczeniu zdarzenia traumatycznego, które przychodząc niespodziewanie wywołuje m.in. uczucie przerażenia i bezradności. Nawet po upływie czasu objawy mogą się utrzymywać a nawet nasilać. Dochodzi do rozregulowania układu nerwowego. To jedna z hipotez. Bardzo ważna jest siła tych objawów, która dodatkowo będzie wywoływała u Pani lęk. Dlatego proszę jak najszybciej udać się do lekarza specjalisty psychiatry. Pozdrawiam Panią
http://piotrantoniak.pl/

Pani problem nie musi mieć podłoża psychologicznego. Porażenie przysenne jest raczej problemem z dziedziny zaburzeń snu, dlatego jeśli to możliwe sugeruję kontakt z poradnią zaburzeń snu. Pomóc może także dobry psychiatra. Dopiero jeśli wyniki tych konsultacji nie wniosą nic do rzeczy proponuję kontakt z psychologiem.

http://www.gabinetzmian.pl

Na podstawie opisu trudno stwierdzić jakiego rodzaju zaburzenia mają wpływ na Pani przeżycia oraz jakie jest ich podłoże. Najrozsądniej będzie jak skonsultuje się Pani z lekarzem-psychiatrą, aczkolwiek przyczyną wcale nie musi być stan psychiczny. Lekarz przeprowadzi dokładny wywiad i zaproponuje leczenie, ewentualnie konsultację z innym specjalistą.

Pozdrawiam serdecznie.