Uczucie ucisku, kołatania, duszności i niemiarowego bicia serca a wynik Holter EKG

Maria 55 lat-dokucza mi uczucie ucisku , kołatania i duszności oraz niemiarowe bicie serca szczególnie w czasie spoczynku.Holter EKG-rytm zat.,sr hr 77/min,max 138/min o godz 15:41,min 47/min o godz 1:25.Zarejestrowano 3 pobudzenia dodatkowe komorowe.Nadkomorowe zaburzenia rytmu razem 1219 pobudzeń.Zaburzeń przewodzenia nie zarejestrowano.Bez pauz.Bez epizodów ST.W czasie zgłaszanych objawów duszności i kołatania zarejestrowano pojedyncze pobudzenia dodatkowe nadkomorowe.Proszę o poradę.

Magdalena StusiĹska

Ten wynik Holtera raczej nie wyjaśnia Pani objawów. Warto skonsultować się z kardiologiem i wykonać echo serca.