Ukryty uraz zwieracza zewnętrznego w wyniku porodu

Witam, W wyniku porodu doznałam ukrytego urazu zwieracza zewnetrznego (blizna widoczna na usg transrektalnym). 7 miesiecy po porodzie nie odczuwam dolegliwości z tego tytułu, jednak obawiam się o przyszłość. Czy stan zwieraczy będzie ulegał pogorszeniu wraz z wiekiem, a co za tym idzie funkcji wydalniczych? Czy mam szansę na uniknięcie problemów po menopauzie?

Szanowna Pani, jeżeli rana się dobrze zagoiła i powstała prawidłowa tkanka bliznowata to myślę że nie musi się Pani martwić. Serdecznie pozdrawiam