Upadek, uderzenie twarzą w podłogę i wymioty

Witam, dziecko 4 letnie spadło z łóżka uderzając twarzą w podłogę (nosem i czołem). Po upadku nie płakało, normalnie się bawiło. Po około 4 godzinach po upadku, zwymiotowało i stało się markotne. Czy to może być efekt tego upadku? Jechać do lekarza czy jeszcze poczekać?

Aleksander Ropielewski

Jak najbardziej może to być efektem urazu. Proszę udać się do lekarza, który oceni stan neurologiczny dziecka. Do tej pory proszę unikać nadmiernej stymulacji głosowej, świetlnej.

Z wyrazami Szacunku
lek. Aleksander Ropielewski

Lek. Bianka Małczuk

Witam.Uraz głowy wymaga konsultacji lekarskiej. Wymioty i zmiana zachowania dziecka stanowią niepokojące objawy. W takiej sytuacji reakcja powinna być natychmiastowa - pilny kontakt z lekarzem i diagnostyka w szpitalu.