Usunięcie powiększonej brodawki odbytu

Szanowni Państwo, chciałabym dowiedzieć się wszelkich informacji na temat usunięcia powiększonej brodawki odbytu-tej, która występuje naturalnie-ulokowana jest ok 1'2clm od wejscia do odbytu. Jakim narzędziem usuwa się taka brodawkę? w jaki sposób się znieczula? Czy potrzeba ówczesnego przygotowania do zabiegu? Czy rana goi się tak jak w przypadku gumkowanych hemoroidów? Z góry serdecznie dziękuje za odpowiedz.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. W zależności od rodzaju i wielkości zmiany znieczulenie może być miejscowe lub tzw podpajczynowkowe. Do usunięcia stosuje się pętle lub skalpel.