Usuwanie kamieni nerkowych u 50-letniej kobiety

mam kamienie w nerkach po lewej i prawej stronie ,2i3 milimetry jak sie ich pozbyc

Magdalena Mroczek

Są to małe kamienie więc mogą ulec wydaleniu z moczem. Należy pić duże ilości płynów (3-4l dziennie_ Lekarz powinien tez zlecić badania krwi i moczu, aby wyjaśnić czemu kamienie się tworzą. Przy pojawieniu się dolegliwości zalecane są środki przeciwbólowe i rozkurczające. Jeśli w badaniu kontrolnym kamienie będą się powiększać wskazana jest konsultacja urologiczna.