Usuwanie tłuszczaka a możliwe następstwa

Czy tłuszczak który w jakiś sposób nacieka na nerwy obwodowe jest skomplikowany w usunieciu?Czy grozi czyms usuniecie?Na czym to polega i jaka mam gwarancje ze tłuszczak sie nie odnowi?Czy pobranie wycinak do analizy grozi nastepstwem czegos?Dziekuje

Jeżeli badanie fizykalne i USG wskazują na łagodny charakter zmiany (np. tłuszczak) - dobrze jest ją wyciąć do badania histopatologicznego. Guzy takie często dają dolegliwości ("leżąc w pobliżu nerwów") przez samą swoją obecność. Jeżeli rosną, lub wydają się podejrzane - z pewnością trzeba je wyciąć. W pozostałych przypadkach można je obserwować. Jeśli są zbyt duże na doraźne wycięcie - warto pobrać wycinek (prawidłowo pobrany wycinek nie zmienia natury zmiany).

W medycynie nie ma gwarancji, jest tylko prawdopodobieństwo, a z opisu wynika, że operacja polegająca na usunieciu lub conajmniej pobraniu wycinka jest uzasadniona