Uwolnić się od koszmarnych snów i przestać myśleć o złych rzeczach

obecnie jestem zagranica mam troje dzieci, jestem sama rok temu rozstalam sie z mezem alkoholikiem agresorem ,myslalam wtedy ze bedzie mi lepiej ,lecz jest coraz gorzej czuje sie stara brzytka i samotna najgorsze jest to ze ciagle mysle o mezu ze jest mu lepiej i ulozy sobie lepiej zycie ,meczy mnie to bezustannie budze sie noca zlana potem przerazona ,sni mi sie ciagle moj maz z innymi kobietami szczesliwy a jestem tam gdzies w tych snach uwieziona i nie moge sie uwolnic smieje sie w nich ze mnie nie moge tego wztrzymac boje sie ze oszaleje i doprowadza mnie to do szalu chcialabym to przerwac prosze pomozcie juz nie daje rady eda0204

KOBIETA ponad rok temu

Paulina Witek Psycholog, Warszawa

Z opisu wynika, że nadal jest Pani bardzo emocjonalnie związana z mężem. Fizyczne rozstanie z mężem nie zmieniło tego, myślami wciąż jest Pani z nim i trauma wraca na nowo w nocy, kiedy codzienność nie absorbuje Pani uwagi. Ewedentnie jest to sprawa niedomknięta, która trzyma Panią w przeszłości, czy może raczej jest Pani zawieszona pomiędzy przeszłością, a przyszłością.
W jakiś sposób powinna Pani rozprawić się z tym wszystkim. Trudno mi coś konkretnego doradzić, ponieważ nie znam szczegółów Państwa rozstania, najlepsza byłaby osobista konsultacja z psychoterapeutą. To może być wypisanie na kartce tego wszystkiego co było dobrego w tym związku, a co złego. Poza tym rozeznanie jakie uczucia najczęściej Pani towarzyszyły, czego Pani brakowało w relacji z mężem, kim chciałaby Pani być za 5 lat - proszę do tego dążyć!
W uporaniu się z tą sprawą najlepiej pomogłoby Pani kilka spotkań terapeutycznych z psychologiem. Jeśli objawy będą bardzo uciążliwe może się Pani zgłosić także do psychiatry.
Pozdrawiam serdecznie