Uwypuklenie krążka międzykręgowego a konieczność zabiegu operacyjnego

Witam po tomografii stwierdzono u mnie, że na poziomie L4/L5 uwypuklenie krążka międzykręgowego w kierunku tylnym z niewielkim, symetrycznym modelowaniem worka oponowego. Na poziomie L5/S1 przepuklina tylna jądra miażdzystego zlateralizowana na stronę lewą z nieiwelkim przemieszczeniem lewego korzenia S1, wymiar a-p przepukliny do ok 5 mm. Chciałam się dowiedzieć czy czeka mnie operacja? czy jest jakaś szansa że obejdzie się bez zabiegu?

Lek. Tomasz Budlewski

Na podstawie samego opisu nie można tego stwierdzić, koniecznie jest bezpośrednie badanie lekarskie oraz informacje o objawach. Proponuję koniecznie udać się do lekarza prowadzącego.

Witam,
odpowiednio poprowadzona systematyczna rehabilitacja powinna znacznie lub całkowicie zniwelować dolegliwosci. Proszę pamiętać o systematycznej rehabilitacji . zabieg operacyjny bez rehabilitacji tez nie przyniesie trwalych efektów(bardzo często dolegliwości powracają) dlatego polecam rehabilitację .
Pozdrawiam