W jakiej pozycji leżeć przy podejrzeniu skracającej się szyjki macicy w 16. tygodniu ciąży?

Dzień dobry, mam pilne pytanie do ginekologa. Jestem w 16 tygodniu ciąży. Jest u mnie podejrzenie skracającej się szyjki macicy. Lekarz prowadzący zalecił leżenie, niestety nie spytałam się w jakiej dokładnie pozycji mam leżeć - na boku, na plecach, z podniesioną miednicą i nogami. Czy mogę prosić o pomoc w tej kwestii? z pozdrowieniami

Milena Lubowicz

Warto leżeć z nogami i miednicą wyżej.
Pozdrawiam