Wada wzroku H52 a wskazania do codziennego noszenia okularów

Mężczyzna lat 36, Rzeszów Mam pytanie, dostałem od okulisty receptę na okulary do dali OP:sfera 0,75 i OL:sfera 0,75 rodzaj schorzenia H52. Czy muszę nosić okulary na co dzień przy tej wadzie?

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, H52.0 wskazuje, że rozpoznano u Pana nadwzroczność. Leczenie korekcyjne za pomocą okularów lub soczewek kontaktowych powinno być stałe. Pozdrawiam.