Wahania nastrojów i rozdrażnienie a depresja

Niemal codziennie jetem rozdrażniony, mam częste wahania nastrojów, co mi jest? Czy to depresja?
ponad rok temu

Witam serdecznie. Depresja zazwyczaj objawia się obniżeniem podstawowego nastroju i utratą zainteresowania czynnościami, które do tej pory sprawiały nam radość. Nie mniej jednak niekiedy przybiera (szczególnie u osób młodych) maskę dysforyczną z częstymi napadami złości, zmianami nastroju itd. Aby dokładnie stwierdzić czy Pana nastrój może mieć związek z depresją potrzebna jest rozmowa z psychologiem, który zbierze dokładny wywiad.

Dzień Dobry Panu,

Objawy mogą być odpowiedzią Pana organizmu na przewlekający się stres.
Jeśli tak jest to jest to informacja, żeby zwolnić i zadbać o siebie.

Z przesłaniem tylko dobrego samopoczucia,
Irena Mielnik-Madej