Wczesne wstawanie do szkoły a niewyspanie

Właśnie poszłam do liceum. Muszę wstawać o 5.00 rano by zdążyć na autobus. Jest problem. Otóż nie wysypiam się, a zawsze, gdy się nie wyśpię jest mi strasznie niedobrze, czuję i słyszę jak w żołądku przemieszczają mi się jakieś gazy. To dość kłopotliwe i krępujące, bo czasem mój brzuch wydaje okropnie głośnie dźwięki. Co mam zrobić by się wyspać, albo żeby przynajmniej nie było mi niedobrze?
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Cóż mogę powiedzieć w tej sytuacji... z pewnością sprawa się unormuje z czasem gdy organizm się przystosuje. Konieczny jest pewien okres by zegar biologiczny mógł się przystosować do nowych godzin wstawania. Doraźnie polecam kłaść się wcześniej.

Witaj,
Przede wszystkim sprawdź, ile czasu potrzebujesz, aby się wyspać. Przeciętnie jest to 7-9m godzin. Wtedy będziesz wiedziała, o której położyć się spać, aby o 5.00 witać wyspaną.
I nie zapominaj o zjedzeniu śniadania rano. Możesz się źle czuć, bo jesteś po prostu głodna.